Bardzo osobiste przeżycia z mojego duchowego życia .Oraz z mojego małego świata i nie tylko Z końca świata
Blog > Komentarze do wpisu

Kogo to interesuje .Ale opiszę choć na chwile tą historię .

Napiszę historię choć na chwilę.

Widziałem dziś motyla w piekle
Czy dziś umrę czy pójdę do więzienia?

Lil Wayne - God Bless Amerika

 

Nad morzem cisza przed burzą turystyczną i biznesową gdzie ludzi szukają do pracy. W żartach i nie koniecznie .Gdzie tani pracownik i najlepiej z Ukrainy poszukiwany .Tak się buduję tutaj nowy świat gdzie korporacje mają większość a dużo ludzi nawet przez państwo nie jest szanowana

Ale ze dodam

Coś mi się to wszystko kojarzy z historią i jedną książkę .Jaką ostatnio czytałem czyli Poldark Wichry losu . Tak jakoś więc wiele się nie zmieniło. Widząc jak emeryci dostaną coś tam .Biedni zbierają z śmietników nie tylko puszki .Wiele by pisać jak zarabiamy i jak nasz naród polski tuła się po świecie..

Zastanawiał się, co jest bardziej rzeczywiste: świat prostych rolników związanych z ziemią czy też świat, w którym ludzie walczą ze sobą w imię polityki i zasad, żyją lub umierają w chwale - a jeszcze częściej nędznie - dla abstrakcyjnych idei, takich jak patriotyzm lub niepodległość. więcej

Winston GrahamRoss Poldark

Tak spotykam ludzi bywając znowu w Gdyni jedząc kolejkami tak cicho nieraz jakby mnie nie było wcale na tej ziemi .

Tak tu historia inna widząc tych ludzi .

Starszą panią Rozalie co pół dnia siedzi sama .

Mamę co ma złego męża .

Ciotkę co zachorowała

Ludzi znajomych co poszli do wiezienia

I wiele w sumie innych historii w tle

Gdzie może jestem prostym człowiekiem co coś wie o życiu tutaj i piszę .

A jak gdzieś tam sam w tym tłumie ludzi co nieraz sami idąc tez przez życie z historiami nieraz barowymi .Ze swoimi problemami tak samotnie pragnąc marząc i sniąc gdzie dla wielu tylko liczy się kasa .

Gdzie czytając właśnie różne rzeczy .

Amerykański sen nie dla wszystkich jak i Meksyk nie taki kolorowy gdzie Polacy gdzieś tam i taki dla siebie tam w świecie naród .I nieraz nie tylko w świecie.

I zaczyna się cyrk z piłką nożną gdzie chodzi o biznes .Gdzie pewno poleje się wódka .Polska znów się okazuje bliżej w sumie Rosji dla wielu ludzi gdzieś tam .

I nieraz każdy gdzieś tam w swoich pokojach życia

A ja znowu zwiedzam świat jak marynarz co przyjechał mój kolega z rejsu odmieniony .Każdy tutaj jakoś lub nijako żyje poza władzą co robi co chce .

Ale nie chce pisać o ludziach .Choć mogę wspomnieć o taksówkarzach co ostatnio grali w karty w Redzie .

Wiec idę znowu zwiedzam świat ze jestem zmęczony widząc Polskę i tak mijając w tym świecie na polnych i miastowych drogach idąc dalej i dalej .

Gdzie ostatnio bywając w Pucku ,Gdyni ,Rumi ,J. Górze .Gdzieś zawsze lub nieraz bywając ze swoim życiem widząc kłamstwo polityczne gdzie nie wiem czy to końca jesteśmy w XXI wieku no może ze ten postęp technologiczny co niszczy naszą planetę jest postępem .

Więc na tym końce idąc dziś wśród torów i mijając w głowie stacje i jak nieraz mijając swoje stacje drogi krzyżowej .

A może nie tylko ja potrzebuje doktora w ty świecie i społeczeństwie ?1

I gdzieś na środku a raczej w sumie w środku ja stoję jak stałem .czwartek, 14 czerwca 2018, krzysztof213

Polecane wpisy

Komentarze
2018/06/22 09:03:50
Krzysiu, całe życie jest wędrowaniem po różnych drogach. Czasem to asfaltowa szosa, czasem polna droga , albo splątana, wijąca się po pustkowiu ścieżka. Każdy idzie swoją mijając różne skrzyżowania i kłębowiska torów kolejowych...