Bardzo osobiste przeżycia z mojego duchowego życia .Oraz z mojego małego świata i nie tylko Z końca świata
Blog > Komentarze do wpisu

Skończyłem dziś ..

Skończyłem dziś ..

Skończyłem dziś czytać Karla Ove ..Ze dodam recenzje powieści 3

 

Knausgård zachwyca. Po raz trzeci!
Norwegia, początek lat 70. Czteroosobowa rodzina — matka, ojciec i dwóch chłopców — przenosi się na południe kraju. Nowy dom, nowe otoczenie. Dzieci są małe, a rodzice młodzi, życie stoi przed nimi otworem. Do czasu. W pewnym momencie ich przyszłość zostaje określona z góry. Kto lub co wyznacza ich drogę?
Moja walka. Księga 3 to książka, w której Karl Ove Knausgård powraca do czasów dzieciństwa. Okresu, w którym sukcesy dają najwięcej satysfakcji, porażki bolą najdotkliwiej, a każda próba odpowiedzi na pytanie „kim jestem?” nie daje wystraczającej satysfakcji. Dla autora i głównego bohatera to czas przeplatania się codziennej beztroski z przerażającym lękiem. Matczynej miłości z okrucieństwem ojca.
Po tym jak w pierwszej części Karl Ove szokował naturalistycznym spojrzeniem na alkoholizm i śmierć, a w drugim tomie z bezwzględną szczerością pisał o ojcostwie i małżeństwie, Knausgård zachwyca po raz trzeci. Powieść ta to półmetek współczesnego fenomenu wydawniczego. Przed polskimi czytelnikami jeszcze trzy kolejne części, ale — jak pisał Krzysztof Varga na łamach „Gazety Wyborczej” — co będzie potem, jak sobie poradzimy, gdy skończymy lekturę szóstego, ostatniego tomu?

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie

Ze strony http://lubimyczytac.pl/ksiazka/215733/moja-walka-ksiega-3

 

Ciężka książka i raczej wspomnieniowa .W tle Ojciec Matka kobiety pierwsze zachwyty porno i inne rzeczy. Można wrócić do swoich historii i porównać Norwegię i to życie tutaj .

Ps

Dziś lepiej poczytać książkę nic zaglądać do TV do tego telewizora .Gdzie nieraz opróc paru programów na przykład dokumentalnych nie mylić z paradokumentami typu trudne sprawy gliniarze czy inne ciężko coś znaleźć .
Dziś oglądając o Japonii .Jeszcze TVP ma dobre dokumenty .Jak kiedyś oglądając nic się nie zmieniając lubiąc nadal takie ciekawe rzeczy .
wtorek, 24 października 2017, krzysztof213
Tagi: tv ksiązki

Polecane wpisy