Bardzo osobiste przeżycia z mojego duchowego życia .Oraz z mojego małego świata i nie tylko Z końca świata
Blog > Komentarze do wpisu

Na swojej wyspie

Znów na swojej wyspie i...Chociaż nieraz kogo to obchodzi a pisanie porządnego bloga to nie taka łatwa sprawa gdy tyle ludzi piszę blogi mniej lub bardziej ciekawie .Piszę może nieraz tak jak ja ze nie prawie nikt nie wie. I tak prawie nikt o niczym nie wie. A po co ma wiedzieć i czemu ma wiedzieć .I tak mijam tyle ludzi ostatnio ze hoho znów mijam i co cisza .A ze takie i takie dupki i wielkich chłopów to nie muszę mówić .

Więc jak napisałem na Fb

Znów ten sam dzień i nieraz nie spokojny sen .
Ale to tylko złuda bo nic nie jest takie same i my nieraz nie jesteśmy tacy sami .
Dobra mina to złej gry to nie dziś mam nadzieję .
Bo utwiłem na swojej wyspie teraz sam nie do końca sam. Ze złudnymi pragnieniami gdzie ja i moi bliscy pokazują fochy gdzie jedna kobieta pokazała jaka jest. As mi się nie chce być i przynależeć to żadnej wspólnoty chociaż to ciężko bo człowiek potrzebuje wspólnoty .
Ale nie chce wchodzić w ten fausz po swoich przeżyciach. I to przeżyciach z człowiekiem który niby bardzo wierzy i tez jak chodzi o ludzi którzy tak mocno wierzą .
Ach a kiedyś naprawdę wierzący .Ale dojrzewam jak drzewo co się robi dojrzałe .Wierząc w Jezusa i siłę wyższą.
I takie to zmiany jak chodzi o wczorajszy wpis. .
Jak ma napisane mój koleżka .Tylko Bóg będzie mnie sądził za wszystko .
W samotniej nieraz żmudnej drodze tez mnie będzie są i w moich przeżyciach z ludzmi tez razem z marzeń i pragnień i walki o nie w tym dziwnym kraju gdzie politycy kłamią a ze piszę teraz w czasie gdzie czasy czas jest dziwny. Gdzie są równi i równiejsi .Gdzie człowiek jest nieraz bardziej samotny i żyje w nędzny jak w Nędznikach. Wliczając Rio i Copacabana gdzie nie ma tak pięknie jak nawet by we Paryżu i człowiek jak zbity pies zostaje sam ze swoją biedą nieraz.
Gdzie chociaż by nad morzem są nierówności społeczne i duma oraz uprzedzenie .

Tak więc więc następna książka oddana wypożyczyłem Grę o tron George R.R,Martin .Moja Walka powieść 2 skończona .Naprawdę nieraz zgodrzę się z Karl Ove.K.Chociaż to Szwecja i Norwegia tam gdzie bywał ale tak jak by nie było granic w tych życiowych tematach .

Zresztą teraz zobaczę jak to pójdzie z Grą o Tron oglądając parę już odcinków serialu Gra o Tron.

I zresztą powieść pierwsza to jakby w tle moje i nie moje życie. Zresztą tak mama nie taka młoda też ma swoje jazdy i ojciec ma też w ogóle swoje jazdy .Kto nie ma swoich jazd.

Jak tu nawet przez słuchawki nie podoba się ze leci muzyka w tym miejscu .I wliczając cały ten konflikt z rodziną ale to to nie pierwszy taki przypadek .

Przez to as nie chce mi się chodzić do koscioła ale wiem ze to nie as taki powód chociaż na pewno powód .Tak nie chcę tego znów wyjaśniać spraw z kościołem a seksem .

A zresztą oglądając wiadomości tylko rodzina Trumf kojarzy mi się się serialem moda na sukces .Jak chodzi o prezydenta Donalda .Gdzie i w USA jest wiele biedy

Oto Dowód

Jedna siódma Amerykanów żyje w nędzy, 11 procent niedojada, 1,5 miliona gospodarstw domowych z 2,8 mln dzieci musi przetrwać za dwa dolary dziennie. A Donald Trump pogorszy sytuację najuboższych.

http://www.newsweek.pl/swiat/bieda-w-usa-zrobieni-w-trumpa-czyli-o-nedzy-w-ameryce,artykuly,411755,1.html

Zresztą w Polsce nie lepiej nieraz pewno pomimo tych korków na drogach i tłumu w pociągach.Zresztą nieraz każdy jest w tłumie i w Polsce też dużo biedy

Polska nie jest bogatym krajem. W ubóstwie skrajnym żył w ubiegłym roku co 15 jej obywatel, a w tzw. sferze niedostatku aż 43 proc. mieszkańców Polski.

http://www.newsweek.pl/polska/bieda-w-polsce-ponad-16-mln-polakow-zyje-w-niedostatku-,artykuly,398913,1.html

Więc znów wychodzi jak tu o tym piszę o tym smutnym zjawisku znowu dla przypomnienia jaka to jest przepaść finansowa między ludźmi mieszkańców tej ziemi .Jaka jest przepaść między ludźmi

Oxfam: 1 proc. bogatych ma więcej majątku niż cała reszta

http://www.rp.pl/Finanse/301189928-Oxfam-1-proc-bogatych-ma-wiecej-majatku-niz-cala-reszta.htmlTak więc tak to wszystko wygląda .

A tak zaczęły się żniwa ,pokazała się czerwona jarzębina .Wczoraj dzień na plaży ze nie sam widząc ludzi samych i nie samych widziałem. I to całe rowerowo ,ten cały rowerowy szał .Potem te korki spacer ze starszą osobą nawet smutno ale ok.Bo nie tylko ja mam starszą osobę blisko nie tylko ja się borykam ze starością .Gdzie całe piękno młodości gdzieś przemija .I lata i każde lato jest inne jak to bywa u mnie .

Przynajmniej woda w morzu była dobra ,no ciepła .I te rozmowy kto jest kto .już nie ma bywania jak w innych latach tam i tu i nagle czas dla mnie się nagle zmienił .Widząc zarośnięte plaże nad zatoką pucką gdzie bywałem i gdzie kiedyś było tam masa ryb i nie co to teraz .

Dziś wręcz inna pogoda co wczoraj i trochę inny dzień w przemijającym czasie .Gdzie kiedyś bywałem w Gdańsku i nie tylko w lato to bywam w swojej peryferii .Wiedząc ze to się cale lato skończy i nie wiem co się jeszcze zmieni gdyż i nie tylko ze mną nie ma tych ludzi i zostali tylko nieliczni .Wraz z moimi sprawami i co zrobić jak się tak a nie inaczej znów tutaj układa .Co zrobić?

Gdy właśnie leci tak ta piosenka co tyle ma prawdy i akurat na koniec .


Ale to wszystko mit wielki mit życia widząc jak to wygląda. Chociaż może mam złe przykłady i swoje przeżycia .Tak to bywa w piosenkach w filmach w życiu nawet tych ludzi inaczej wygląda .Tak samo z pracą i domem nieraz .Gdzie widząc wiadomości świat jest pełen nierówności i sprzeczności 

 

A państwo chociaż wiem ze mogę

A ludzie chociaż wiem ze mogę.

A i rzeczywistość i ten kraj nieraz tak łatwo nie pozwalają dostąpić tego zaszczytu lepszego nieraz życia i nie tylko mi nieraz.

Bo i nie każdemu się udaje nie każdemu mieć dziecko i zasadzić drzewo mieć miłość swojego życia .


środa, 09 sierpnia 2017, krzysztof213

Polecane wpisy